Zakup nieruchomości w Hiszpanii. Krok po kroku. - Costa Broker
Zakup nieruchomości w Hiszpanii. Krok po kroku.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii. Krok po kroku.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii – czyli jak będzie przebiegać cały proces zakupu nieruchomości według standardów firmy COSTA BROKER

Oczekiwania Klienta są dla nas najważniejsze! Dlatego poszukiwania idealnej nieruchomości zaczynamy od poznania potrzeb i możliwości naszych Klientów. Każdy Klient firmy COSTA BROKER otrzymuje od nas do wypełnienia brief- prosty formularz, w którym określa najbardziej istotne parametry takie jak: lokalizację, rodzaj poszukiwanej nieruchomości, budżet jakim dysponuje, rodzaj finansowania (gotówka czy wsparcie kredytem), cel zakupu nieruchomości (nieruchomość na cele inwestycyjne lub przeznaczona do użytku własnego). Dodatkowo precyzujemy potrzeby dotyczące: wielkości nieruchomości, ilości sypialni, łazienek, posiadanego basenu, garażu, tarasu. Wszystkie informacje zapisane w briefie, pozwolą nam na przedstawienie Państwu wyselekcjonowanych ofert, które odpowiedzą na założone kryteria poszukiwań. Na tym etapie już sami będą Państwo mogli ocenić, czy przyjęte założenia są właściwe – to ważny etap pracy, którą wykonujemy z Państwem na odległość, jeszcze przed przylotem do Hiszpanii. Wśród przedstawionych przez nas ofert, powinny zostać wyłonione 2-3 nieruchomości, które będą Państwo koniecznie chcieli zobaczyć.

Wizyta rekonesansowa – czyli pobyt w Hiszpanii zaplanowany idealnie! Zaczynamy od ustalenia terminu Państwa przylotu do Alicante, jak i długości pobytu, który powinien wynosić 2-3 dni. Zanim dokonają Państwo rezerwacji noclegów na własną rękę, zaproponujemy pobyt w jednym z nowocześnie urządzonych i kompleksowo wyposażonych apartamentów znajdujących się w naszej ofercie. Na czas wizyty rekonesansowej dla naszych Klientów oferujemy specjalne ceny. Po odebraniu Państwa z lotniska, zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy szczegółowy harmonogram wizyty i plan odwiedzania poszczególnych nieruchomości, które Państwo wybrali jak również dodamy oferty, które rekomendujemy dla Państwa jako interesujące i spełniające założone kryteria. W przypadku znalezienia odpowiedniej nieruchomości przeprowadzamy Klienta przez proces zakupu nieruchomości zawsze w ten sam sposób, w oparciu o przejrzyste zasady według określonego schematu: rezerwacja – otwarcie rachunku bankowego – złożenie wniosku o nadanie numeru N.I.E (więcej na ten temat możecie przeczytać Państwo w zakładce USŁUGI). Wysokość wpłaty na poczet rezerwacji jest zależna od wartości nieruchomości – zazwyczaj wynosi 6.000€ do 10.000€. Wpłaty można dokonać przelewem na rachunek bankowy, bądź kartą kredytową w biurze sprzedaży danego dewelopera. Korzystając, że jesteście Państwo w Hiszpanii kolejnym krokiem jest odwiedzenie placówki bankowej i otwarcie rachunku bankowego, który jest potrzebny do zgromadzenia środków na zakup wybranej nieruchomości jak i dokonywania w późniejszym czasie z niego opłat za czynsz i media. Ostatni etap wizyty to złożenie wniosku o nadanie numeru N.I.E. – mogą Państwo  upoważnić naszego prawnika do wyrobienia tego numeru w Państwa imieniu – w tym celu prosto z kancelarii prawnej udamy się do notariusza, celem podpisu upoważnienia tzw. „poder”. Mogą Państwo również ubiegać się o nadanie numeru N.I.E. w ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Polsce. Czas oczekiwania na wydanie numeru N.I.E. będzie wynosił do 3 tygodni, a koszty będą nieco mniejsze niż w Hiszpanii. Oczekując na jego otrzymanie, zasilają Państwo swój hiszpański rachunek bankowy i dokonują przelewów w terminach określonych w umowie rezerwacji. Dla nieruchomości oddanych do użytku tzw. „llaves al mano” cały proces zakupu wyniesie około miesiąc, natomiast w przypadku nieruchomości w trakcie budowy – w zależności od zaawansowania inwestycji.